A négylevelű lóhere szerencsét hoz. Legalábbis a köztudatban ezzel a tulajdonsággal ruházták fel. Így válhatott olyan kedvelt jelképpé, amit szívesen gyűjtenek, keresnek az emberek. Egymásnak is előszeretettel ajándékozzák jókívánságok közepette. A virágkereskedések, termesztők felkészülve erre a cselekedetre, sokféle módon kínálják a kis szerencsehozó kompozíciójukat az élő négylevelű lóherével.
Az én kínálatom – gondolom, nem meglepő módon – az agyagvirág-változata ennek a kedves kis növénynek.
Évekkel ezelőtt kezdtem kialakítani a magam módján és eszközeivel a saját variációmat.
Kidolgoztam, hogyan alakítsam ki ezeket az apró leveleket, milyen módon illesszem a szárra.
Készítettem is néhány különféle kompozíciót, amik igen sikeressé váltak. Babonások előnyben! 🙂
Valami mégis hiányzott, olyan üresnek tűnt.
Pedig különféle méretben és szép minicserepekbe ültetve készítettem.
Ekkor jött az ötlet, hogy egy pici üde színfolttal fel lehetne dobni. Ez lett a katicabogár. Egy időben százával készítettem ezeket az apróságokat. Jól mutatott több virágon is.
Itt már mutattam, hogyan készítem. http://www.csodavirag.hu/faziskepek1/katicak Nem különösebben nehéz, de tény, hogy aprólékos.
Ezután már minden négylevelű lóherét elláttam ezzel a pöttöm jószággal. Sőt, a hűtőmágnes orchideákra is tettem, és kicsi leveleket is készítettem amire nagyon jól illett. Ezek apró ajándékok lehetnek, illetve többen kipróbálták az agyagvirág-készítést egy levélke megformázásával, és erre kaptak pluszban egy kész katicát.
Végül legyen itt néhány lépésben, hogyan is készül a négylevelű lóhere
és az, hogy mekkora is valójában
és hogyan tudom szállításra alkalmassá tenni ezt a törékeny apróságot.
Leave a Reply